הציבור צריך לקבל גם את מי שאין להם

עמותת 'מקימי' יוצאת בקמפיין ציבורי במטרה לשנות את התודעה לגבי משפחות השרויות במצוקה כלכלית.

עמותת 'מקימי' המסייעת למשפחות המצויות במצוקה כלכלית להתנהל נכון ולצאת לאופק חדש, יוצאת בקמפיין ציבורי שמטרתו לשנות תודעה בציבור.

מירי אידל רינת, יועצת מומחית לכלכלת המשפחה ב'מקימי' מסבירה כי "חג הפורים יכול לעבור בעלויות הרבה יותר מצומצמות. אפשר למחזר תחפושות, אפשר לעשות משלוחי מנות יותר מצומצמים. אפשר לעשות סעודת חג נהדרת עם חברים וזה לא חייב לעלות לנו הרבה כסף".

"אני יושבת עם משפחות ומבינה שהחלק הקשה ביותר הוא מה החברים יחשבו ומה והמשפחה תחשוב אם המשלוח מנות יהיה יותר מצומצם ואם נערוך את החג באופן יותר קטן. אני רוצה לומר לחברה המדהימה שלנו, רגע לפני שאתם מצלמים את שולחן החג הערוך בכל טוב, תחשבו שאולי יש אנשים שלא יכולים להרשות את זה לעצמם. אל תעקמו פרצוף אם משלוח המנות שתקבלו יהיה קטן יותר, מה שחשוב הוא שהדברים נעשים מתוך הרבה אהבה. חשוב שנדע שיש אנשים קרובים אלינו שאולי לא יכולים להרשות לעצמם, את מה שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו", היא מוסיפה.

ישראל ליבמן, מנכ"ל עמותת 'מקימי', מציין שלפעמים הקושי של 'מה יאמרו' גדול במיוחד. "אנחנו מאוד רוצים לשנות את השיח בחברה שעוסק המון היום בצריכה וקניות. זה גורם להרבה משפחות להתבייש ביכולת שלהם. כשאנשים רוצים לסגור היום את החודש – יש להם קושי בכך – כי כל הזמן מדברים על קניות וזה הפך לסטנדרט".

זיוה אליהו, מלווה משפחות ב'מקימי', מדברת על ההשפעה של קושי כלכלי על ילדים מבחינה חברתית. "המון משפחות מתמודדות באופן הכי קשה מול החברה. החברה לא מודעת מספיק למצב הזה ואני פוגשת זאת בעיקר אצל ילדים. ההתמודדות של הילדים בחברה שלא מכילה ולא מקבלת את המצב שיש ילדים שלא יכולים לקבל דברים, שהילד לא יכול להרשות לעצמו לבקש לצאת למסע בתנועת הנוער, לקנות בגד או לתת משלוח מנות מפואר. ילדים כאלה לעתים נמצאים בבידוד חברתי בגלל היחס של החברה אליהם".

"אנחנו רוצים ב'מקימי' לעזור להורים לתת לילדים חוסן בחברה ולהאמין בעצמם גם כשהמצב הכלכלי אינו פשוט. בעיקר, להאמין שיש דרך לצאת מזה ולהביט קדימה כי העתיד פתוח", היא מסכמת.

לתרומות וסיוע לחצו כאן

ראש השנה חג לכלכלה נבונה

מהו חשבון נפש כלכלי, ומה הייתם משנים באורח חייכם הפיננסים בשנה החדשה? וגם בונוס מיוחד: בואו לבדוק האם אתם יודעים מושגים בסיסיים בכלכלה בעוד רגע

משלוחי מנות בזווית אחרת

במקום חג של שמחה פנימית, עלול להיות פורים חג של שופוני ומוחצנות. גם מצוות מקסימות ומחברות, כמו משלוח מנות, עלולות להפוך לחרב פפיות דוד וגלית

בקשת סיוע

גם אני רוצה לקבל כל חודש בחינם למייל טיפים ומאמרים - שיעזרו לי להתנהל נכון כלכלית!