נתנאל לייפר, מערכת כיפה, י כסליו תשע"ו, 22/11/2015 

קרן חדשה הוקמה השבוע לאיסוף כספים עבור משפחתו של אברהם חסנו הי"ד שנדרס למוות ליד חברון ומשפחתו נותרה עם חובות ענק של מאות אלפי שקלים.

כזכור, מכוניתו של חסנו נחסמה באמצעות סלעים וצמיגים בוערים וכאשר הוא יצא מרכבו במטרה לפנות את הדרך, נדרס חסנו בכוונה על ידי משאית פלסטינית שאף ווידאה את מותו באמצעות דריסה חוזרת. בתחילה לא הוכר חסנו כנפגע טרור אך לאחר כשבועיים הודתה מערכת הביטחון כי חסנו נרצח בכוונה תחילה על רקע לאומי והוא הוכר כנפגע טרור.

את מלאכת ניהול הקרן ואיסוף הכספים לקחה על עצמו עמותת 'מקימי' שיצאה בקמפיין לאיסוף הכסף בברכת והכוונת רבני קריית ארבע ועתניאל. ישראל ליבמן, מנכ"ל 'מקימי', מדגיש כי איסוף הכסף לא קשור לעתיד, כיוון שהמשפחה הוכרה כנפגעת פעולות איבה, מה שיאפשר לה לקבל קצבה מהמדינה, שתאפשר לה מחיה בכבוד.

"הסיבה שיצאנו לסיועה של משפחת חסנו מאחר ולמשפחה היו בעבר חובות גדולים מאד המון תיקים בהוצל"פ וחובות לגורמים נוספים. אברהם הי"ד שלט בעניינים והצליח להתנהל, אך ברגע שנרצח אשתו מתקשה להתנהל מול הר החובות העצום שמונע מהם לקבל את קצבת הביטוח לאומי", אומר ליבמן ומסביר כי בביטוח לאומי אומרים כי כל עוד החובות קיימים הם אינם יכולים להכניס את הקצבה לחשבון מוגבל.


"לקחנו עו"ד שיפעל מול כל התיקים בהוצל"פ ומתוך חובות של כמה מיליונים הצלחנו לצמצם את הקרן לכ-250 אלף שקל בלבד כדי לסגור את כל החובות, אחוז קטן בלבד מהקרן המקורית. בנוסף ישנם עוד כ-100 אלף ₪ חובות נוספים לגורמים שאינם בהוצל"פ וברגע שנצליח לאסוף אותם המשפחה תוכל להמשיך לדרך חדשה ללא דברים שמעיקים עליה", אומר ליבמן ומוסיף כי "ברוב המקרים עד עתה היו ביטוחי חיים ולא היו חובות, פה אין למשפחה מאומה ולכן יצאנו לעזרתם כדי ליישר קו ולתת להם לעלות על דרך המלך".

ליבמן מסביר כי הכספים שנאספים עוברים ישירות לבעלי החוב, "עד עתה הגענו לשליש מהסכום, וכאשר נגיע ליעד נוכל לעצור את הקמפיין שבעזרת השם ירים את המשפחה על הרגליים".

 

לתרומה מאובטחת לקרן משפחת חסנו לחצו כאן.

 

 

לקריאת הכתבה באתר "כיפה"