עמותת מקימי הינה עמותה חברתית ללא מטרות רווח הפועלת לסייע למשפחות במצוקה כלכלית ומשפחתית.

לצפייה במסמכי העמותה - לחץ כאן

 איך זה עובד? 

העמותה תסקור את אפשרויות הסיוע, ההטבות והזכויות העומדות לרשות המשפחה, תכין תוכנית הבראה כלכלית, ותבצע מעקב ליישום התוכנית. מתן הסיוע מתבצע בשני מישורים:

  • מתן סיוע מקצועי: ע"י עורך דין, רואה חשבון, או ייעוץ עסקי ללא כל תשלום
  • מתן סיוע כספי: הלוואות/ מענקים שֶּׁיִנָתְנוּ בצורה מאוזנת ומדורגת כדי להעמיד את המשפחה על הרגליים.

בזכות פועלה של העמותה ובעזרת ה', משפחות רבות כבר נהנות מתמיכה והכוונה, מנהלות ביעילות את משק הבית ונמצאות בדרך לשלווה נפשית וכלכלית.

 

 שלבי התהליך 

  1. פגישת הכרות עם המשפחה

  2. ניתוח כלכלי מקיף

  3. סקירת הזכויות, ההטבות, הנחות, טיפים, וכל האפשרויות העומדות בפני המשפחה

  4. בניית תוכנית הבראה לטווח ארוך / קצר או מתן ייעוץ והכוונה חד פעמיים

  5. ליווי במידת הצורך של גורמים נוספים כגון עו"ד, רו"ח, ייעוץ זוגי ועוד.

  6. מעקב לביצוע בפועל של התוכנית והטמעתה, על מנת ליצור שינוי אמיתי

       

 

 שירותי העמותה 

מניעה - ייעוץ והכנת תוכנית כלכלית להתנהלות עתידית על מנת להימנע ממצוקות ומשברים.

תמיכה וסיוע בטווח הקצר - סיוע בהסדרת חובות, איחוד הלוואות, מימוש זכויות ומענקים כספיים.

תמיכה וסיוע בטווח הארוך - הכנה והטמעת תוכנית הבראה לאיזון הפיננסי של משק הבית.

ייעוץ ומידע - מרכז למתן מידע, טיפים, וייעוץ פיננסי שוטף פרונטאלי וטלפוני.

סדנאות וחוגי בית - הנחלת ידע כלכלי, טיפים ועצות באווירה טובה ומרתקת לקבוצות.

 

קצת על הסדנאות שלנו

עמותת מקימי עורכת סדנאות וחוגי בית שמטרתם להנחיל את ערכי העמותה, להפיץ את שירותיה ואת אפשרויות הסיוע, ולשתף בידע המקצועי והכלכלי הרב שנצבר עם השנים, זאת על מנת למנוע מראש מצב של מצוקה כלכלית. בערבים אלו יחולקו טיפים, ילמדו על ניהול תקציב משק הבית, על דרכי פעולה ליציאה ממשבר כלכלי, והכי חשוב, איך לא להיכנס אליו. משתתפי הסדנא יופתעו לגלות כמה ניתן לחסוך בהוצאות, לשפר הכנסות ולשנות הרגלים אשר מעכבים ופוגעים באיזון ובשלווה הכלכלית. תוכן הסדנא הינו גמיש ומודולארי, וניתן להתאימו לקהלים שונים ולשלבים פיננסיים שונים בחיינו.

 

 עקרונות העמותה 

עמותת מקימי מאמינה ביכולת של כל משפחה ומשפחה לנהל באופן נכון ובריא את משק הבית בכוחות עצמה. העמותה רואה באחריות העצמית ערך עליון ושמה את הדגש על השתתפות המשפחה בדרך להבראה כלכלית. בכלל עקרון זה יש למשפחה את החובה (והזכות) לנהל את התקציב שלה באופן מסודר, לנהל סדרי עדיפויות נכונים ולא להשתמש בכספים שאין לה. לדוגמא- משפחה ששקועה בחובות תודרך באופן כזה שיש להימנע מהלוואות ומתשלומים, ולצמצם את השימוש בכרטיס האשראי. עקרונות אלו מועברים באמצעות ידע וניסיון פיננסי רב, ומתן כלים ואופני פעולה שונים, ליצירת שינוי אמיתי.

העמותה הוקמה ע"י ישראל ליבמן, תושב בית אל ומעמודי התווך של עמותת פעמונים. ישראל, שעבד 5 שנים בעמותת "פעמונים", מכיר מקרוב את סיפורן הכואב של משפחות רבות שלא היה להם את הכלים  והיכולת לנהל את כלכלת הבית בצורה נכונה, ושקעו בסחרור של חובותישראל החליט שלא לעמוד מנגד, ובאלול תש"ע (אוגוסט 2010) הקים את עמותת "מקימי".

בעשור האחרון מאות משפחות עברו תחת ידו הנאמנה; ממצב של משבר וחולשה לחוסן כלכלי ואיזון.

את העמותה מובילים אנשי מקצוע מומחים אשר מתווים את אופן הפעולה, תומכים ומטמיעים את תוכנית ההבראה בקרב המשפחה.

העמותה מתמקדת בפן הכלכלי-משפחתי, אך משתפת פעולה עם גורמים מקצועיים נוספים, הדרושים למתן פתרון מקיף וכולל למשפחהבתחומים נוספים העמותה מסתייעת גם במתנדבים אשר תורמים לעמותה ולמשפחות בהתאם לכישוריהם.

הסנדלר אינו יחף

כעמותה שמטרתה להביא להתייעלות פיננסית בקרב הציבור, אנו בוודאי דואגים בראש ובראשונה ליעילות פיננסית מרבית של העמותה עצמה. פעולות כגון בניית תשתית מקצועית, וקיום מפגשים רק במשרדי העמותה הם רק חלק מההתנהלות החסכונית שנועדה למקסם את השינוי שתרומתכם יכולה להביא.

 

 החזון 

החזון שלנו הוא לסייע לכל משפחה הנמצאת במצוקה כלכלית כלשהי, לעמוד על הרגליים ולהשיג חוסן כלכלי לאורך זמן. אנו שואפים להשתלב כבר בשלב המניעה, להפיץ את הידע וליצור מציאות בה משפחות וזוגות צעירים יקבלו כלים להתנהלות כלכלית נבונה וידעו רק שפע ושלווה.

 

במקימי אנו מציעים הזדמנות מיוחדת ויוצאת דופן להוביל לשינוי אמיתי ולחוסן כלכלי למשפחות רבות. אין מדובר בעוד סיוע זמני למשפחה, אלא בטיפול שורש ובהענקת כלים לתכנון פיננסי נכון, שיביאו לשפע ורווחה בטווח הארוך.

תרומתכם תביא לשינוי מהותי חינוכי וארוך טווח בקרב "עניי עירך" .

 כשמטפלים היטב בשורש – אפשר ליהנות מהפירות! 

 

 

 

   לצפייה במסמכי העמותה - לחץ כאן