משפחות מתמוטטות בעקבות הלוואות לחתונה

עמותת מקימי - השער לכלכלה נבונה - משפחות מתמוטטות בעקבות הלוואות לחתונה
התרגשות גדולה, הילד מתחתן! אבל איך מממנים את החתונה?
 
זהו, שלמשפחות רבות אין יכולת לממן את החתונה. אומנם יש להם אפשרות להפריש כל חודש סכום להחזר הלוואה, אך ההלוואה צריכה להיות נוחה, עדיף כמובן ללא ריבית ובל נשכח את הילד הבא בתור.
 
 
אבל מה עושה משפחה שאין לה כל חודש אפשרות להחזיר? ואולי נמצאת כבר היום בגירעון חודשי וחובות בכל מיני מקומות?
 
 
פגשתי משפחות רבות שאמרו לי- "חייבים לחתן!", נתחייב ואחר כך ה' יעזור…
 
 
 
אני מבקש לעמוד בפרץ ולהתריע: ראיתי משפחות מתפרקות מהלוואה לחתונה! זאת לא בהכרח ההלוואה עצמה כמו החולשה שהיא גורמת לבנאדם, הכאב, החולי והלחץ הנפשי שעלול לא פחות מלמוטט. כמו כן פגשתי כאלו שלא עמדו בהחזרים והתגלגלו לשוק האפור, לסוכני הלוואות מפוקפקים ולשאר מרעין בישין. וכל זה רק בשביל לממן ערב בן שלוש שעות.
 
 
אני ממליץ לכל אלו שאין בידם את הסכום, לומר לעצמם "אין לנו כסף. נקודה." זה לא משנה אם אין לנו כי אנחנו מוציאים על רכב 30,000 שקלים בשנה, או כי פשוט לא הצלחנו לחסוך כיאה, הבעיה היא עכשיו, ואסור שהשמחה תהפוך לעצב או למשבר.
 
 
אחרי שהפנמנו שאין לנו יכולת, עלינו להיות יצירתיים ולא להתבייש לומר זאת לצד השני ולזוג הצעיר בצורה מפורשת- "לנו אין", וגם אין לנו אפשרות לקחת הלוואה, אז בואו נחשוב ביחד כיצד עושים חתונה בכל אופן.
 
 
סומכים על השיקים…
 
 
יש להיוועץ עם הזוג הצעיר – האם יסכימו לצאת ללא רווח מהחתונה על מנת להגשים את חלומותיהם? בכך יש לסמוך על השיקים תוך הערכה מוקדמת של הסכום שצפוי להתקבל. 
 
 
אופציה נוספת היא להיעזר במשפחה המורחבת. אולי סבא וסבתא או איזה דוד נחמד שיסכימו לתת סכום מסוים.
 
 
שאלה נוספת שיש לקחת בחשבון היא, מה מצבו של הצד השני? האם לצד השני יש יכולות כלכליות או לא? אם יש להם, עלינו לבדוק האם הם מוכנים להתחשב ולהוסיף מעצמם אך אם לא, ההתמודדות היא משותפת והחשיבה על חסכון תהיה משותפת. משפחות רבות וטובות כבר הוכיחו שאפשר לעשות חתונה במקומות זולים מאד כמו: ישיבות, אולפנות ואולמות מאוד זולים. העיקרון הוא לפי מה שיש. כמובן שיש עוד פתרונות יצירתיים שכל אחד יכול לחשוב עליהם.
 
 
הבנקים מפתים אותנו וקוראים מכל עבר – "קחו הלוואה". רק לאחרונה ראיתי באחד העיתונים פרסומת שמהווה קריאה: "קחו הלוואה של 150,000 שקלים להוצאות חתונה" ואני שואל את עצמי, האם זה הסכום שצריך לחתונה? זהירות זהירות זהירות!
 
 
צריך להבין דבר חשוב, מחסור בכסף לא הופך אדם לבעל מום. כמו כן, לא כדאי להסתיר זאת כי אחר כך יש לשאת בתוצאות של משברים שונים והמשפחה והחברה מסביב יאלצו לשלם יותר. 
 
 
העיקר בשמחות ולחיות ממה שיש.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
עמותת מקימי - השער לכלכלה נבונה - מנהרות העוני

ימי הקורונה והתמודדות כלכלית

בס"ד ימי הקורונה והתמודדות כלכלית גדליה גובר – יועץ לכלכלת משפחה  עמותת מקימי – השער לכלכלה נבונה "ימי קורונה" עוברים עלינו, יום ועוד יום …וההנחיות

ערבות הדדית במשבר הקורונה

ערבות הדדית במשבר הקורונה המצב הכללי במשק מזמן לא היה רע כל כך, שיעור האבטלה הגבוה יחד עם אי הודאות גורמים לחרדות ולחץ אצל רבים.

בקשת סיוע

גם אני רוצה לקבל כל חודש בחינם למייל טיפים ומאמרים - שיעזרו לי להתנהל נכון כלכלית

דילוג לתוכן