משמחים את נפגעי 'משמחים'

עמותת מקימי - השער לכלכלה נבונה - משמחים את נפגעי 'משמחים'
כולנו שמענו על קריסתו של ארגון 'משמחים' אשר ארגן חתונות בעיקר בקרב הציבור הדתי-לאומי במחירים מיוחדים. עם קריסתו של הארגון, נותרו כ-50 משפחות וזוגות צעירים ללא קורת גג לחתונה, עם חובות-עתק להלוואות שנטלו, ואף כדי הסתבכות עם גורמים פליליים בגין הצ'קים שמסתובבים במקומות מפוקפקים

אחת מהן היא ד. אם חד-הורית לחמישה מאחד היישובים הדתיים בארץ. הגב' ד. לוותה עבור החתונה סכום של עשרות אלפי שקלים, כאשר בנה הבכור מסייע אף הוא על ידי מתן הלוואה לאחיו החתן.  עם קריסת 'משמחים', נותרה המשפחה בפני שוקת שבורה. החזרת החובות הגדולים, ההלוואה שנטל האח הגדול, וכמובן נושא קיומה של החתונה – הדורש גיוס ממון כבראשונה.

מה עושים? כיצד עוזרים למשפחה זו, ול-50 נוספות כמותה? בנקודה זו, קם ארגון 'מקימי' והחליט להרים את הכפפה, בעידוד ובתמיכת כל גדולי הרבנים. הארגון המסייע בשגרה למשפחות שנקלעו למצוקה כלכלית ומכוון אותן להתייעלות והתנהלות נכונה; הקים קרן שמספרה 2000, במטרה לייחד את כספי התרומות מנדיבי-עם, עבור הצלת המשפחות שנפגעו כתוצאה מקריסת משמחים.

באמצעות התרומות שנאספו ב"ה, סייעה מקימי בעזרת סיוע משפטי וכספי להתמקח ולהפחית את גובה החובות וגם להגיע להסדר מחיקת חלק מן החובות ופריסתם מחדש של הנותרים בצורה כזו אשר תהיה אפשרית מבחינת יכולותיה הכלכליות של האם החד הורית.

בין היתר סייעו במקימי גם לזוג צעיר, אשר בלית ברירה נאלץ ליטול על עצמו את כל הוצאות החתונה. מדובר בזוג סטודנטים שמתפרנסים בקושי רב, ונטלו על עצמם חובות בפריסה לשנים לא מעטות בכדי לממן את הוצאות החתונה. תוך כדי התהליך, סייענו להם להתמודד עם אובדן הממון ועם גיוס הון חדש לחתונה. ואלו הם רק שניים מתוך עשרות המקרים הקשים והכאובים .

"הקרן המיוחדת פועלת בתמיכת כל רבני הציונות-הדתית", מסביר ישראל ליבמן – מנכ"ל 'מקימי'. "בשל העובדה כי מדובר בעשרות משפחות הזקוקות לסעד, ניהול התרומות בוצע על ידי ועדה מיוחדת שהורכבה מרבנים ואישי ציבור, וקבעה קריטריונים ברורים לעדיפות הסיוע ומסגרת העזרה".

הקרן הוקמה במטרה לסייע בראש ובראשונה לזוגות אשר טרם התחתנו, וצריכים את הסיוע הראשוני והמהיר ביותר כדי שיוכל לקיים את חתונתם ויום שמחת לבם. אחריהם טופלו זוגות ומשפחות שהאסון הכלכלי מערער את יציבות הקשר ח"ו, בין בני הזוג או בין משפחות המחותנים

באמצעות כספי הקרן שנאספו בנדיבות לב התורמים, סייעה עמותת 'מקימי' להקים מעפר – דל, לתמוך, ללוות ולסייע לאומללים שנפגעו דווקא בתקופה שאמורה להיות המאושרת והשמחה בחייהם

"אני מאחל", מסכם ליבמן, "כי נזכה ויקויים בנו ובכל התורמים הכתוב המתאים למצב: 'אם אתה משמח את שלי, אני משמח את שלך', ושנזכה רק לשמחות מתוך לב שמח".

לצפייה בכתבה המלאה

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בקשת סיוע

גם אני רוצה לקבל כל חודש בחינם למייל טיפים ומאמרים - שיעזרו לי להתנהל נכון כלכלית