הדלקנו את האור בבית משפחת ב’

עמותת מקימי - כלכלה נבונה,משעבוד לגאולה

טבת תשע”ו
לפני כשנה הגיעה אלינו משפחה מאחד היישובים במרכז הארץ, אשר עקב התנהלות כלכלית כושלת אשר נמשכה לאורך זמן מצבם היה לא פשוט בכלל…

צ’קים חזרו, תשלומים לא כובדו, והמשפחה הייתה במעין גלגל בלתי נגמר של התמודדות עם חובות ונסיונות שווא לסגור את החודש בכבוד. הקש ששבר את גב הגמל היה המכתבים מהבנק אשר הסבירו כי אם המצב יימשך דירתם אשר נקנתה במשכנתא – תילקח מהם ותימכר.

כאשר המשפחה הגיעה אלינו – דאגנו קודם כל להרגיע אותם, להסביר להם שיכול להיות גרוע יותר, ושאם הם באמת ירצו ויעבדו קשה הם יצליחו לצאת מזה!

הפגישה ארכה קרוב ל4 שעות, במהלכה ניתחנו את מצבה הפיננסי של המשפחה, עברנו סעיף אחר סעיף, מסמך אחר מסמך בכדי להרכיב את הפאזל הסבוך אשר בסופו תמונת המצב הראתה שסך החובות הכולל עמד על כמעט 300 אלף ש”ח! כולל ריביות פיגור בתשלומים גבוהות אותן נדרשה המשפחה להחזיר…

בנינו עם המשפחה תכנית הבראה, כולל תיעדוף להחזר תשלומי החובות ותכנית פעולה להפחתת החובות והריביות אותן נדרשת המשפחה להחזיר.

איחדנו הלוואות במטרה לחסוך בריביות ובעמלות ויצרנו תכנית תקציבית אשר דרשה מהמשפחה הצטמצמות מקסימלית בהוצאות ומציאת מקורות הכנסה נוספים.

לאחר שראינו את התקדמות המשפחה בתהליך – ואת העובדה ששני בני הזוג הצליחו להגדיל את הכנסותיהן – באמצעות עבודה נוספת ויצירת הכנסה נוספת מהקמת עסק ביתי התגייסנו לסייע למשפחה בסגירת החובות אשר לא אוחדו ונשאו ריביות גבוהות.

כיום, לאחר כשנה המשפחה ב”ה נמצאת על דרך המלך וחוזרת בהדרגה לחיות חיים נורמטיביים – הבית כבר אינו בסכנה, היקף החובות הכולל ירד משמעותית ואם יתמידו בתכנית הם יזכו בעוד זמן לא רב לשוב לחיות כרגיל!

עמותת מקימי - השער לכלכלה נבונה - מנהרות העוני

ימי הקורונה והתמודדות כלכלית

בס"ד ימי הקורונה והתמודדות כלכלית גדליה גובר – יועץ לכלכלת משפחה  עמותת מקימי – השער לכלכלה נבונה "ימי קורונה" עוברים עלינו, יום ועוד יום …וההנחיות

ערבות הדדית במשבר הקורונה

ערבות הדדית במשבר הקורונה המצב הכללי במשק מזמן לא היה רע כל כך, שיעור האבטלה הגבוה יחד עם אי הודאות גורמים לחרדות ולחץ אצל רבים.

בקשת סיוע

גם אני רוצה לקבל כל חודש בחינם למייל טיפים ומאמרים - שיעזרו לי להתנהל נכון כלכלית

דילוג לתוכן