סקר: הציבור הישראלי נגד קיצוץ ברווחה

עמותת מקימי - השער לכלכלה נבונה - סקר: הציבור הישראלי נגד קיצוץ ברווחה
סקר שערך משרד הרווחה בימים אלה מראה, כי 53% מהישראלים סבורים שאין לגעת בתקציב הרווחה לשנת 2014. 26% מהישראלים אומרים, כי יש להגדיל את תקציב הרווחה.
 
48% מהישראלים סבורים על פי הסקר, כי יש ליישם את מסקנות וועדת אלאלוף למלחמה בעוני, ו- 68% סבורים שיש להגדיל את קיצבאות הזיקנה הנוכחיות.
 
שר הרווחה מאיר כהן אומר בתגובה, כי "סקר זה מוכיח כי למרות שאנו נמצאים במציאות של מצוקה ביטחונית, הציבור מבהיר באופן ברור ביותר את יחסו ואת החשיבות שהוא נותן לתקציב הרווחה והצורך לטפל באוכלוסיות החלשות בישראל. נרתמנו כל משרדי הממשלה לקיצוץ הרוחבי לטובת מבצע "צוק איתן". זאת משימה בלתי אפשרית ברווחה, וביצירתיות רבה הצלחנו לגעת בקיצוץ זה רק בהוצאות מטה כגון אבטחת שר, מיחשוב וקיצוץ נסיעות לחו"ל".
 
לדבריו, "כעת במשרד הבטחון חייבים להבין שתקציב 2015 לא יכול להיות ביטחוני בלבד. גם על משרד זה מוטלת אחריות קולקטיבית ובפרט לדאגה לאוכלוסייה שעמדה בגבורה במהלך המבצע הצבאי והייתה הערובה להצלחתו. מנהרות העוני דורשות טיפול, לא פחות ממנהרות הטרור".
 
הדו"ח הנוכחי מתבסס על ממצאי סקר שנערך בתאריך 4 בספטמבר 2014 על ידי מכון המחקר פאנלס פוליטיקס. השאלות נשאלו על רקע מבצע "צוק איתן" והמצב הביטחוני. בסקר השתתפו 300 משיבים שנבחרו באופן אקראי מתוך הפאנל הפוליטי של Panel4All לביצוע מחקרים באמצעות רשת האינטרנט. 
 
"מדינת ישראל למודת המלחמות והקרבות, מתמודדות מאז הקמתה עם אויבים רבים וסכנה ביטחונית. יחד עם זאת, נראה כי עכשיו, יותר מתמיד, על קברניטי המדינה להבין שהאיום הביטחוני כבר אינו עומד לבדו וכי ישנה גם הסכנה הכלכלית שמאיימת על הציבור הישראלי מבית כאשר אחוזי האבטלה והעוני עולים ורבים מאזרחי המדינה נמצאים תחת מצוקה כלכלית", אומר ישראל ליבמן, מנכ"ל "מקימי- השער לכלכלה נבונה".
 
עוד הוא מוסיף כי "תקציב הרווחה מיועד בראש ובראשונה לסייע בידי השכבות החלשות ביותר בציבור הישראלי, אשר עבורן המלחמה הכלכלית היומיומית והחשש לעתיד ילדיהם ממשיים הרבה יותר מכל איום ביטחוני. למרות קריאתו של שר הרווחה, ספק אם אנשי משרד הביטחון יזמו או אף יסכימו לקיצוץ הנדרש בתקציבם. לכן משימה זו עומדת בראש ובראשונה בפתחם של שר האוצר וראש הממשלה, וכולי תקווה שהם יהיו אמיצים מספיק לשבור את מעגל ההתנהלות שהיה נהוג עד כה".
 

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כלי מקימי לניהול תקציב המשפחה

אחרי 10 שנות פעילות בהן פיתחנו מתודות מצליחות לניהול תקציב משפחה אפקטיבי. ישבנו ופיתחנו מערכת מתקדמת לניהול תקציב המשפחה בטלפון החכם ובמחשב שלכם. אלפי המשפחות בהן

ראש השנה חג לכלכלה נבונה

מהו חשבון נפש כלכלי, ומה הייתם משנים באורח חייכם הפיננסים בשנה החדשה? וגם בונוס מיוחד: בואו לבדוק האם אתם יודעים מושגים בסיסיים בכלכלה בעוד רגע

בקשת סיוע

גם אני רוצה לקבל כל חודש בחינם למייל טיפים ומאמרים - שיעזרו לי להתנהל נכון כלכלית!