ישראל ליבמן מתייחס לדו"ח מבקר המדינה

עמותת מקימי - השער לכלכלה נבונה - ישראל ליבמן מתייחס לדו"ח מבקר המדינה
לקראת חג הפסח מתייחס מנכ"ל 'מקימי' ישראל ליבמן בחריפות לדו"ח מבקר המדינה שפורסם אמש (ב'), אשר קבע כי קיימים כיום מעל למיליון ישראלים שמצויים במצב תמידי של מחסור במזון בסיסי.
 
"המדינה אמורה לקחת הרבה יותר אחריות ממה שהיא לוקחת היום", אומר ליבמן ומוסיף כי בהתנהלותה גורמת המדינה למציאות שבה העמותות הן הנדבך והמענה של העניים כאשר על פיהן יישק דבר והמדינה מעדיפה להתנער מאחריות.
 
"משפחה ענייה יודעת שממוסדות הרווחה היא לא תזכה לעזרה אמיתית. מה שקורה בפועל הוא שאין אפשרות לפקח על הנתמכים מהעמותות השונות בשל חוסר סנכרון ביניהן. כך נוצר בפועל מצב שבו נזקק עשוי לקבל עזרה מארבע עמותות סיוע שונות, בעוד אחרים אינם מקבלים עזרה כלל. אין ספק כי המדינה היא שאשמה בהנצחת המצב".
 
לאחרונה חנכו ב'מקימי' סניף חדש במרכז הארץ בהשתתפות אישי ציבור רבים. במהלך האירוע אמר ליבמן כי הוא מאוד מתרגש מפתיחת הסניף. "למרות שחשוב לזכור כי הרצון הוא לא לפתוח סניפים חדשים שמטפלים במשפחות שעוברות משבר כלכלי, אלא לגלות כי אין יותר צורך בכך". ליבמן אף ציין כי אל עמותת מקימי אף מגיעות משפחות שהגיעו לקריסה כלכלית על ידי התנהלות כושלת אך לדבריו, "אנחנו לא שופטים אותן אלא מנסים לעזור וזה תפקידנו. פתחנו את הסניף הנוסף על מנת להנגיש ולהקל על משפחות שמתקשות להגיע לירושלים", אמר ליבמן.
 

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כלי מקימי לניהול תקציב המשפחה

אחרי 10 שנות פעילות בהן פיתחנו מתודות מצליחות לניהול תקציב משפחה אפקטיבי. ישבנו ופיתחנו מערכת מתקדמת לניהול תקציב המשפחה בטלפון החכם ובמחשב שלכם. אלפי המשפחות בהן

ראש השנה חג לכלכלה נבונה

מהו חשבון נפש כלכלי, ומה הייתם משנים באורח חייכם הפיננסים בשנה החדשה? וגם בונוס מיוחד: בואו לבדוק האם אתם יודעים מושגים בסיסיים בכלכלה בעוד רגע

בקשת סיוע

גם אני רוצה לקבל כל חודש בחינם למייל טיפים ומאמרים - שיעזרו לי להתנהל נכון כלכלית!