חנוכה – מקסימום משפחה, מינימום הוצאה

מאת גלעד נוימן, יועץ ומלווה משפחות במקימי

חנוכה הוא זמן מצוין לחיזוק התא המשפחתי. החג שנמשך על פני שמונה ימים מאפשר לחזק את הלכידות המשפחתית ולייצר זמן איכות עם המשפחה הקרובה והרחוקה. אצל משפחות רבות קיימת חשיבה אוטומטית שלכל חג חייבות להתלוות הוצאות מרובות, כמובן שאין סיבה אמתית למחשבה כזאת. ההוצאה המשפחתית לחג לא אמורה ולא צריכה להיות גבוה אלא ממוקדת.

טיולים
לפעמים את המטרות המשפחתיות שהצבתם לעצמכם אפשר לעשות אפילו בפחות מרבע מהמחיר שאותו חשבתם להוציא. לדוגמא, משפחה שרוצה ליצור גיבוש משפחתי לא חייבת לצאת לארבע ימים במלון או בצימר, במחיר של 2500 ₪. לפעמים טיול שטח שעלותו (כולל הדלק) יכולה להגיע ל- 600 ₪, יכול להיות תחליף הרבה יותר טוב הרבה יותר זול וגם הרבה יותר מגבש.

הצגות

אם המשפחה מתכננת לצאת להופעה או הצגה, זה לא מחייב שהיא תשלם על כך מאות שקלים. שימו לב מה המטרה שלשמה אתם רוצים לצאת להופעה, אם אתם מעוניינים בגיבוש משפחתי או בהופעה לילדים אפשר להסתפק בהופעה חווייתית שתיתן לכם את המענה אך תעלה הרבה פחות. כמו כן רצוי לחפש את ההופעות שיש לכם כרטיסים מוזלים אליהם. הרבה פעמים ארגוני העובדים מארגנים הופעות זולות לעובדים בארגון, חפשו את ההנחות הללו הם יכולות להוזיל לכם את המופע במאות שקלים.

מתנות
החלטתם שאתם רוצים לפנק את הילדים במתנות לחג? מצוין! הילדים לא צריכים שתקנו להם דברים יקרים הם יכולים להסתפק גם בצעצועים זולים. במיוחד כשמדובר בילדים קטנים המחיר לא משמעותי עבורם העיקר זה לתת להם דברים שהם ישמחו בהם.

דמי חנוכה
דמי חנוכה זאת הזדמנות מצוין להעביר לילדכם כמה שיעורים בנוגע להתנהלות כלכלית. תנסו ללמד אותם איך להשתמש בסכום שנתתם להם בתבונה. גם כאן העיקר זאת הנתינה ולא הסכום שהילדים מקבלים.

"אבא, אבל למה ההורים של דני נתנו לו מאה שקלים לבילויים ואני מקבל רק שלושים?"- הצבת גבולות מול הילדים היא דבר לא פשוט אבל דווקא בחנוכה בזמן שהילדים נמצאים בחופשה בבית אפשר לתת להם להרוויח את הכסף בכוחות עצמם ולא להתפתות לשבור את הגבולות שהצבתם בתחום הכלכלי. שיתוף של הילדים הגדולים בהתנהלות הכלכלית יכול להוסיף רבות אם עושים זאת בצורה מאוזנת.
מצוות החג

בנוגע להוצאות סביב החג, רכישת נרות או שמן ופתילות עשוי להגיע ל- 50 ₪. כיום ניתן להשיג חנוכיות במחירים זולים (החנוכיות הזולות הם 20- 30 ₪) מה שאומר שסך כל הקניה של מצוות החג לא אמור להיות יותר מ-80 ₪. לנוהגים להעלות במשקל על ידי סופגניות אין שום חיוב לקנות את הסופגניות שעולות 8 ₪ לסופגנייה, במאפיות רבות אפשר למצוא את סופגניות גם ב- 2 ₪.
אור ושמחה והרבה הצלחה.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
עמותת מקימי - השער לכלכלה נבונה - מנהרות העוני

ימי הקורונה והתמודדות כלכלית

בס"ד ימי הקורונה והתמודדות כלכלית גדליה גובר – יועץ לכלכלת משפחה  עמותת מקימי – השער לכלכלה נבונה "ימי קורונה" עוברים עלינו, יום ועוד יום …וההנחיות

ערבות הדדית במשבר הקורונה

ערבות הדדית במשבר הקורונה המצב הכללי במשק מזמן לא היה רע כל כך, שיעור האבטלה הגבוה יחד עם אי הודאות גורמים לחרדות ולחץ אצל רבים.

בקשת סיוע

גם אני רוצה לקבל כל חודש בחינם למייל טיפים ומאמרים - שיעזרו לי להתנהל נכון כלכלית

דילוג לתוכן