הוצאה לפועל עיקלו רכוש השייך לשוכרי הדירה בעקבות חובות של הבעלים

עמותת מקימי - השער לכלכלה נבונה הוצאה לפועל עיקלו רכוש השייך לשוכרי הדירה בעקבות חובות של הבעלים
לשמיעת הראיון – לחצו על הקישור: "לצפייה בכתבה המלאה", להלן תמלול הראיון-
אהרון מנחם: היום עיקל ההוצאה לפועל רכוש ממשפחה שחיה בדירה שכורה למרות שהחוב הוא של בעלי הדירה. ערב טוב לישראל ליבמן, מנכ"ל ארגון מקימי, המסייע למשפחות במצוקה כלכלית.
 
ישראל ליבמן, מנכ"ל ארגון מקימי: שלום וברכה, ערב טוב לך, למאזינים.
 
אהרון מנחם: אז כמו שאנחנו יודעים ורבים מהציבור יודע על אפשר לומר ההתעמרות של ההוצאה לפועל, לפעמים ללא ממש בירור הפרטים עד תומם והציבור חווה , חלק מהציבור, כן, חווה את נחת זרועם של ההוצאה לפועל בגלל באמת לא בירור. מה המקרה הזה, מה הוא מקרה חכמי חלם או שמקרה שהוא בשרשרת הטעויות של ההוצאה לפועל?
 
ישראל ליבמן, מנכ"ל ארגון מקימי: אז אני אשאיר את השאלה פתוחה. אני פשוט גם נתקלתי לזה לא רבות והיום ממש הדהים אותי כי הסיפור הוא בעצם מציאות שבה משפחה באמת כפי שפתחת חיה בשכירות, יש לה חוזה שכירות כבר למעלה משנתיים, מתעסקים בהוצאה לפועל ואומרים באנו לעקל. אז הדבר הראשון שהמשפחה ממש ככה, גם משפחה מאוד תמימה, לא חייבת כלום לאף אחד, סוגרת את החודש ברוך השם אבל לא הבינה מה רוצים ממנה. התקשרו אלי ואני ניסיתי גם להשיג את ראש ההוצאה לפועל. הוא חזר אלי באס.אם.אס. שהוא בפגישה וכו' ותיארתי לו קצת את הסיפור ובעצם העלו על הקו גם את החבר'ה מההוצאה לפועל והם אומרים תראה, אנחנו מחויבים לעקל ואנחנו מבינים הם אומרים לי שזה לא הדיירים, שזה לא בעל החוב.
 
אהרון מנחם: אגב, על מה היה החוב? על מה היה החוב?
 
ישראל ליבמן, מנכ"ל ארגון מקימי: אני לא יודע, אנחנו לא יודעים, לא יודעים. החוב בעצם
 
אהרון מנחם: מה ארנונה של אותה דירה או חוב פרטי של אותו דייר קודם?
 
ישראל ליבמן, מנכ"ל ארגון מקימי: חוב פרטי של בן אדם שלא גר שמה שהשכיר את הדירה ומה קשור השוכרים והרהיטים שלהם והמטלטלין שלהם שרוצים לקחת להם שהם בכלל לא בעלי חוב.
 
אהרון מנחם: אולי בתמימות ההוצאה לפועל הגיעו אליהם מכיוון שהם לא שינו את הכתובת שלהם?
 
ישראל ליבמן, מנכ"ל ארגון מקימי: או, אז נכון, אז הם הגיעו כי זה כתובת של הבעלים ובמקום לברר איפה הבעלים, עכשיו מה שהדהים אותי, מילא היה טעות שהגיעו שהדביקו על הדלת. אחרי שנאמר להם הם עשו בירור ואמרו להם למרות שאנחנו יודעים שזה לא הבעלים , למרות שהציגו בפנינו חוזה שכירות, אם אין צו בית משפט אנחנו מחויבים לעקל. אתם רוצים תגישו צו בית משפט ויחזירו לכם את המטלטלין. אני חשבתי שאני חולם. 
 
אהרון מנחם: זה נשמע נורא ואיום.
 
ישראל ליבמן, מנכ"ל ארגון מקימי: נכון ובסופו של דבר אחרי שהפעלנו הרבה לחצים ואחרי שפנינו לתקשורת אז הם עשו מהלך כזה שעוד לא נגמר. הם אמרו אנחנו הולכים, לא ניקח עכשיו מטלטלין אבל אנחנו מחכים מספר ימים, לא זוכר את הזה , תיקחו עורך דין, אמרו למשפחה, תיגשו לבית המשפט , תוציאו תצהיר שאתם גרים במקום למרות שזה מוכח וברור מאליו ושכנים יכולים להעיד ותעודות זהות יכולות להעיד שהם לא בעלי החוב, הם בכלל לא המשפחה ונבוא לבקר בעוד מספר ימים ואם יהיה פה צו בית משפט לא ניקח. עכשיו צו בית משפט, ביררתי, בעלות הכי נמוכה זה אגרה של 700 שקלים פלוס עורך דין תלוי כמה הוא יקח. אז אני שואל שאלה להוצאה לפועל לרשויות המדינה מה עשתה המשפחה ששכרה דירה לתומה שצריכה עכשיו להתרוצץ מול בתי משפט וחשש שיעקלו להם ויותר מזה הטראומה של הילדים אי אפשר כבר לקחת חזרה. 
 
אהרון מנחם: טוב. על כמה מקרים דומים אולי נוגעים למקרה הזה אתה מכיר ככה בשנה?
 
ישראל ליבמן, מנכ"ל ארגון מקימי: האמת שלא הרבה. שמעתי פה ושם אבל הפעם נתקלתי בזה ממש באופן אישי וגם טיפלתי בזה. באמת לא הרבה אבל זה בכל זאת אומר דרשני. גם בדק בית בתוך ההוצאה לפועל לבדוק שהנהלים צריכים להשתנות וצריכים זה. הם הציעו עוד הצעה בואו תשלמו חלק מהחוב של הבעלים
 
אהרון מנחם: (צוחק) זו באמת הצעת חכמי חלם. 
 
ישראל ליבמן, מנכ"ל ארגון מקימי: כן. אז זה סיפור מדהים.
 
אהרון מנחם: ישראל ליבמן, למי אתם בעצם מסייעים ועוזרים מקרים כאלו?
 
ישראל ליבמן, מנכ"ל ארגון מקימי: אנחנו בדרך כלל מסייעים למשפחות שנקלעו למצוקה כלכלית לעזור להם גם להתאזן כלכלית, לבוא ולדעת איך לחיות עם מה שיש , הוצאות, הכנסות, חובות ואיך לצאת ממשברים מי שכבר נכנס לאותו ברוך כלכלי. במקרה הזה המשפחה הכירה אותנו כאנשים שמתעסקים בתחום של ההוצאה לפועל אז הם החליטו להרים לנו טלפון. זה לא רק שהם עצמם לא נזקקים ברוך השם אבל פשוט הם היו חסרי אונים. 
 
אהרון מנחם: כן. תודה גם כן
 
ישראל ליבמן, מנכ"ל ארגון מקימי: כן
 
אהרון מנחם: ישראל ליברמן, מנכ"ל ארגון מקימי המסייע למשפחות במצוקה כלכלית, אז הנה ראו, אם יש לכם בעיה כזאת תוכלו לפנות לישראל, הוא בהחלט יעזור לכם, כמו שעזרת. אני מאוד מודה לך.
 
ישראל ליבמן, מנכ"ל ארגון מקימי: נשתדל.
 
אהרון מנחם: תודה רבה.
 
ישראל ליבמן, מנכ"ל ארגון מקימי: שלום שלום.

לצפייה בכתבה המלאה

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כלי מקימי לניהול תקציב המשפחה

אחרי 10 שנות פעילות בהן פיתחנו מתודות מצליחות לניהול תקציב משפחה אפקטיבי. ישבנו ופיתחנו מערכת מתקדמת לניהול תקציב המשפחה בטלפון החכם ובמחשב שלכם. אלפי המשפחות בהן

ראש השנה חג לכלכלה נבונה

מהו חשבון נפש כלכלי, ומה הייתם משנים באורח חייכם הפיננסים בשנה החדשה? וגם בונוס מיוחד: בואו לבדוק האם אתם יודעים מושגים בסיסיים בכלכלה בעוד רגע

בקשת סיוע

גם אני רוצה לקבל כל חודש בחינם למייל טיפים ומאמרים - שיעזרו לי להתנהל נכון כלכלית!