דרישה: להחיל את הטבת המע"מ גם רטרואקטיבית!

עמותת מקימי - השער לכלכלה נבונה - דרישה: להחיל את הטבת המע"מ גם רטרואקטיבית!
מנכ"ל עמותת "מקימי", ישראל ליבמן, פנה היום (שלישי) במכתב לשר האוצר יאיר לפיד וביקש כי אל תוכנית מע"מ בגובה 0% יוכנסו גם זוגות צעירים שקנו דירה מקבלן בשנה האחרונה ודירתם עדיין נמצאת בהליכי בנייה.
"אין הצדקה כי זוגות שקנו דירה לאחרונה יאלצו להפסיד סכום כה גדול כאשר הם באותו מצב של זוגות אחרים", כתב ליבמן.
 
"ברור כי מדובר בהוזלה משמעותית ובוודאות ניתן לדעת כי הזוגות היו ממתינים במידה והיו יודעים על המהלך האחרון של משרד האוצר להוזלת המחירים", הסביר ליבמן, "לכן, ראוי כי ההטבה תחל רטרואקטיבית שנה אחורה מכינון הממשלה".
 
סמנכ"ל העמותה איתי בורשן מוסיף כי "אכן נראה שגם שר האוצר לפיד ושר השיכון אורי אריאל לקחו את העניין ברצינות והם אכן עושים מאמצים רבים על מנת להוזיל את מחירי הדיור שהאמירו בצורה קיצונית ביותר בשנים האחרונות".
 
בורשן טוען כי אי החלת ההטבה רטרואקטיבית עלולה לגרום לטלטלה בענף ולפגיעה בקבלנים עקב ביטולי עסקאות רבים מצד זוגות צעירים.
 
נוסח המכתב המלא:
לכבוד,
 
מר יאיר לפיד
 
שר האוצר
 
אדוני השר,
הנדון: החלת הטבת מע"מ בשיעור 0% לזוגות צעירים – רטרואקטיבית
 
הריני מתכבד לפנות אליך לאור החלטת קבינט הדיור לאמץ את הצעתך,
 
ראשית כל ברצוני לברך אותך על היוזמה הברוכה להוזלת מחירי הדיור אשר הרקיעו שחקים במטרה לאפשר לזוגות צעירים במדינת ישראל לרכוש דירה בכבוד.
 
אין חולק כי הצעתך מהווה הוזלה משמעותית למחירי הדירות החדשות וטומנת בחובה הזדמנות למהפכה של ממש. לצערנו המציאות עד היום הוכיחה שזוגות צעירים רבים נאלצו לקנות דירות במחירים שנמצאים בקצה גבול יכולתם ולעיתים אף מעבר לכך. התוצאות של רכישה כזו עלולות להיות הרסניות עבור הזוגות הצעירים ואת זאת אני יכול להעיד כמנכ"ל עמותת מקימי וכאדם המצוי בתחום הסיוע למשפחות במצוקה במשך שנים רבות. 
 
כמו כן, הטבה זו כלולה בהבטחתך לציבור לפעול להורדת מחירי הדיור במהלך כהונתך.
 
על כן ניתן לדעת בוודאות כי זוגות צעירים רבים היו ממתינים בטרם רכישת דירה במידה והיו יודעים על המהלך האחרון של משרד האוצר להוזלת המחירים. 
 
כן יש לתת משקל להשלכות האפשריות לאי החלת ההטבה רטרואקטיבית דבר העלול לגרום לביטולי עסקאות רבים ולבעיות עתידיות לקבלנים ו/או קבוצות רכישה רבות.
 
לכן, מן הראוי כי ההטבה תחל רטרואקטיבית שנה אחורה מכינון הממשלה.
 
אציין בנוסף כי למרות שזהו צעד מבורך – עליו להיות מעוגן כראוי למניעת העלאת מחירים פיקטיבית מצד גורמים בעלי עניין.
 
בכבוד רב –
 
ישראל ליבמן
 
מנכ"ל עמותת מקימי

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כלי מקימי לניהול תקציב המשפחה

אחרי 10 שנות פעילות בהן פיתחנו מתודות מצליחות לניהול תקציב משפחה אפקטיבי. ישבנו ופיתחנו מערכת מתקדמת לניהול תקציב המשפחה בטלפון החכם ובמחשב שלכם. אלפי המשפחות בהן

ראש השנה חג לכלכלה נבונה

מהו חשבון נפש כלכלי, ומה הייתם משנים באורח חייכם הפיננסים בשנה החדשה? וגם בונוס מיוחד: בואו לבדוק האם אתם יודעים מושגים בסיסיים בכלכלה בעוד רגע

בקשת סיוע

גם אני רוצה לקבל כל חודש בחינם למייל טיפים ומאמרים - שיעזרו לי להתנהל נכון כלכלית!