עצות לקראת חזרה לבית הספר

עמותת מקימי - עצות לקראת חזרה לבית הספר

איך לחזור לביה"ס ללא חור בתקציב?
גדליה גובר

שוב מתחילה שנת לימודים חדשה ועימה רשימת קניות (ספרים וציוד).
כמו-כן מגיעות הודעות התשלומים (שכר לימוד חודשי, דמי שכלול, ריתמיקאית , טיולים וכו’, וכו’),
וזה הזמן לרשום את ההוצאות הקבועות בתקציב החודשי ולהיערך לקראת השנה החדשה.

ולכן, ראיתי לנכון להביא בפניכם מספר טיפים שבעז”ה יעזרו לכולנו לתכנן את התקציב
ואת ההוצאות(הלא קטנות) מבעוד מועד.

1. הכנת רשימת ציוד- יש לערוך רשימת ציוד בבית לה נזדקק בשנת הלימודים הקרובה. חשוב לבדוק את הרשימה שקיבלתם מבית הספר, האם כדאי לקנות את הכל עכשיו או אולי ניתן להשלים במשך השנה? (אינני בטוח שיש צורך ב- 10 מחברות כבר ביום הראשון ללימודים).

לשיקולכם, כדאי לשתף את הילדים בהכנת הרשימה – זה מונע “תוספות מיותרות” בזמן הרכישה.
(כמובן, כל ילד לפי גילו והבנתו).

2. קביעת תקציב לקניית ציוד – קבעו מהו הסכום הכולל אשר מוקצה לקניית הציוד. יש להשתדל לא לחרוג מהתקציב, במידה והילד מעוניין בציוד אשר עולה יותר וגורם לחריגה מהתקציב המוקצה,

סקר שנעשה בדמרקר

רצוי לשתף אותו ולתת לו לבחור על מה ניתן לוותר או להקטין בכמות או בהוצאה בציוד האחר.

3. זהירות – מותג לפניך! – פערי המחירים בין מוצרים ממותגים למוצרים רגילים עלולים להיות גבוהים בעשרות ואף מאות אחוזים!מומלץ להימנע ככל האפשר ממותגים, במידה ומעוניינים בכל זאת “לפנק” רצוי להחליט על מוצר אחד או שניים שיהיו ממותגים – אין צורך שכל הסל יהיה ממותג.

4. השוואת מחירים – חשוב לערוך סקר שווקים לפני קניית הציוד. כמו כן יש לשים לב למודעות על מבצעים.
לעיתים ניתן להשיג את אותו הציוד במחיר זול יותר ברשתות “סטוקים” מאשר בחנויות יוקרה.
בעזרת השוואת מחירים ניתן לחסוך בסל הקניות עשרות ואף מאות שקלים!

5. ילקוט ביה”ס – שנה חדשה לא מחייבת רכישת ילקוט חדש,

ניתן בהחלט להעביר ילקוט משנה לשנה (בתנאי שהוא מתאים לגודל ומשקל ) ולצ’פר את הילד במשהו אחר

זול יותר, ויתכן אף אטרקטיבי יותר. משקל המחיר בתיקים ממותגים הינו משמעותי ביותר ורצוי להימנע במידת האפשר מקניית תיק ממותג

(ניתן להציע כפיצוי קלמר או סט מחברות ממותג במקום התיק ) .

סקר שנעשה בדמרקר.

שימו לב לפערי המחירים בין הרשתות השונות —>  

מקור הטבלאות: דה מרקר.

6. ספרים – ניתן לחסוך כסף רב במכירת הספרים המשומשים מהשנה החולפת וכן בקניית ספרים משומשים. צריך קצת סבלנות ואורך רוח לעמוד בתור לחנויות הללו. המלצה – להצטרף לפרוייקט השאלת ספרים בבית הספר.

7. תשלומי הורים: מומלץ לבדוק מול משרד החינוך דרך האתר של משרד החינוך אלו תשלומים חובה ואלו הם רשות. על פי תשובת המשרד , אין חובה לשלם מעבר.

8. הסעות- למה לא ללכת ברגל ולהינות מקצת זמן איכות עם הילדים? אם ביה”ס בטווח הליכה כדאי ורצוי לוותר על הנסיעה. את ההסעות הפרטיות יש לשמור למקרים מיוחדים כמו ימי חורף סוערים.

9. יום לימודים ארוך /צהרון / מטפלת / חוג – אם ההורים חוזרים מאוחר הביתה, יש לערוך סקר לפי “ההיצע” והחלופות במקום מגוריכם. בדקו אפשרות של תורנות הוצאות ילדים עם חברים/שכנים. בדיקת והשוואת החלופות השונות יכולה להוזיל את ההוצאות.

10. אוכל לבית הספר: סנדוויץ’ טעים וארוז היטב ו”צופר” מדי פעם יעשו לילד את היום לא פחות ממשהו קנוי. את חווית הקניה וה”בזבוז” ניתן להשיג באמצעות דמי הכיס הרגילים (אם נותנים) או במענק חד פעמי חודשי שהילד יהיה רשאי להחליט מתי ועל מה להוציאו.

רצוי ומומלץ להשוות את תשלומי שכר הלימוד והנלוות להנחיות משרד החינוך בדבר גביית כספים מן ההורים. לחצו כאן למעבר לדף תשלומי ההורים באתר משרד החינוך

המשך קיץ בריא, מהנה ולא לשכוח את התכנון ואת הניהול הנבון ביציאות ובבילויים.

עמותת מקימי - השער לכלכלה נבונה - מנהרות העוני

ימי הקורונה והתמודדות כלכלית

בס"ד   ימי הקורונה והתמודדות כלכלית גדליה גובר – יועץ לכלכלת משפחה  עמותת מקימי – השער לכלכלה נבונה "ימי קורונה" עוברים עלינו, יום ועוד יום

ערבות הדדית במשבר הקורונה

ערבות הדדית במשבר הקורונה המצב הכללי במשק מזמן לא היה רע כל כך, שיעור האבטלה הגבוה יחד עם אי הודאות גורמים לחרדות ולחץ אצל רבים.

משבר הקורונה, נצא מזה יחד

משבר הקורונה, נצא מזה יחד ממה להימנע, כיצד, ולמי אסור להשתמש בהקלות משרדי הממשלה השונים. זיוה אליהו מלוות משפחות במקימי במאמר חשוב לתקופת משבר הקורונה

בקשת סיוע

דילוג לתוכן